نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

رفع روشن نشدن لپ تاپ. اگر لپ‌تاپ لنوو شما روشن نمی‌شود، یا گیر می‌کند و هنگام روشن شدن بوت نمی‌شود، چیزهایی وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید و مشکل را حل کنید. در زیر مراحل عیب‌یابی برای کمک به شناسایی عواملی که ممکن است مانع روشن شدن لپ‌تاپ لنوو شما شود، آورده شده است. توصیه می کنیم برای بهترین نتیجه هر یک از آنها را مرور کنید.

رفع روشن نشدن لپ تاپ

اتصال کابل برق و رفع روشن نشدن لپ تاپ

اگرچه ممکن است واضح به نظر برسد، اگر لپ تاپ لنوو شما فقط با باتری کار می کند، اتصال آداپتور برق متناوب ممکن است مشکل را حل کند. اطمینان حاصل کنید که سیم آداپتور به درستی به دو طرف وصل شده است. اگر لپ تاپ لنوو با آداپتور وصل شده کار می کند، باتری شما مرده یا معیوب است.

آداپتور برق متناوب و پورت برق را برای پین خمیده بررسی کنید

برخی از آداپتورهای برق متناوب یک پین در انتهای آداپتور دارند که به لپ تاپ لنوو متصل می شود. کانکتور آداپتوری که به لپ تاپ لنوو وصل می شود را بررسی کنید و بررسی کنید که آیا یک پین خمیده یا شکسته وجود دارد. اگر وجود داشته باشد، لپ تاپ لنوو هیچ برقی از آداپتور AC دریافت نمی کند. برای رفع مشکل، آداپتور برق متناوب باید تعویض شود.

برخی از لپ‌تاپ لنوو‌ها دارای یک پین در داخل پورت برق هستند که به ایجاد اتصال محکم به آداپتور برق متناوب کمک می‌کند. اگر پین خم شده یا شکسته باشد، لپ تاپ لنوو برقی دریافت نمی کند. برای رفع مشکل، پورت برق لپ تاپ لنوو باید تعمیر یا تعویض شود. با این حال، بسته به نوع لپ تاپ لنوو، این راه حل ممکن است نیاز به تعویض کامل مادربرد داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید   بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ

اتصال را از ایستگاه اتصال قطع کنید

اگر لپ تاپ لنوو شما از یک داک استفاده می کند، آن را جدا کرده و سیم برق را مستقیماً به لپ تاپ لنوو وصل کنید. سپس، سعی کنید لپ تاپ لنوو را روشن کنید.

باتری را بردارید و دوباره وصل کنید

لپ تاپ لنوو همچنین می تواند در حالت برق باشد که از بوت شدن آن جلوگیری می کند. کابل برق را جدا کرده و سپس باتری را از لپ تاپ لنوو خارج کنید. هر دو را حداقل یک دقیقه از لپ تاپ لنوو جدا کنید. سپس، باتری را دوباره در لپ تاپ لنوو قرار دهید، کابل برق را وصل کنید و سعی کنید لپ تاپ لنوو را روشن کنید.

لپ تاپ را از برق خالی کنید

گاهی اوقات، شارژ الکتریکی باقیمانده می تواند از روشن شدن لپ تاپ لنوو شما جلوگیری کند. شما می توانید آن را به عنوان یک “انسداد برق” در نظر بگیرید. با انجام مراحل زیر، به طور موثری برق لپ تاپ لنوو خود را تخلیه می کنید و از نو شروع می کنید، که اغلب منجر به روشن شدن آن می شود.

  • آداپتور برق متناوب را جدا کرده و باتری را خارج کنید (در صورت امکان).
  • دکمه پاور را برای سی ثانیه نگه دارید تا برق باقیمانده از لپ تاپ لنوو تخلیه شود.
  • بدون تعویض باتری، آداپتور برق متناوب را دوباره به لپ تاپ لنوو وصل کنید.
  • دکمه پاور را فشار دهید تا لپ تاپ لنوو روشن شود و مطمئن شوید که درست بوت می شود.
  • اگر لپ تاپ لنوو روشن می شود، لپ تاپ لنوو را به طور معمول خاموش کنید.
  • اگر توانستید باتری لپ تاپ لنوو را جدا کنید، باتری را دوباره در لپ تاپ لنوو قرار دهید.
  • لپ تاپ لنوو را دوباره روشن کنید و بررسی کنید که درست بوت شود.
این مطلب را از دست ندهید   ایجاد رمز عبور امن    (قسمت اول)

سخت افزار خراب و رفع روشن نشدن لپ تاپ

پس از گذراندن مراحل عیب یابی پیشنهادی در بالا، اگر لپ تاپ لنوو شما همچنان روشن نمی شود، احتمالاً مشکل از نقص سخت افزاری است. محتمل ترین مولفه ایراد از مادربرد یا پردازنده است. متأسفانه برای تعیین علت کار نکردن لپ تاپ لنوو به عیب یابی عمیق تری نیاز است. اگر سخت افزار معیوب مقصر باشد، تعمیر یا تعویض ضروری است.

پیشنهاد می کنیم با سازنده لپ تاپ لنوو تماس بگیرید تا توصیه هایی در مورد نحوه تعمیر آن داشته باشید. همچنین می توانید لپ تاپ لنوو خود را به تعمیرگاه لپ تاپ ببرید، زیرا آنها می توانند مشکل را تشخیص داده و سخت افزار معیوب را جایگزین کنند.

پیشنهاد مطالعه: رفع مشکل خاموشی ناگهانی لپ تاپ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 4 =