نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعویض هیت سینک Lenovo Flex 6-11IGM

اگر Lenovo Flex 6-11IGM از پایین خیلی داغ می شود، ممکن است مخزن گرم شکسته شود. در این صورت، از این راهنما برای تعویض هیت سینک استفاده کنید. گرماگیر به تنظیم درجه حرارت لپ تاپ کمک می کند تا مطمئن شوید بیش از حد گرم نمی شود و به سایر اجزای لپ تاپ آسیب نمی رساند. رایانه لپ تاپ کوچکتر از رایانه رومیزی است، به طور کلی کمتر از سه اینچ ضخامت دارد و وزن آن کمتر از رایانه های رومیزی است. اندازه لپ تاپ این امکان را برای حمل و نقل در کیف، کوله پشتی و کیف های دیگر فراهم می کند.

مراحل تعویض هیت سینک Lenovo Flex 6-11IGM

این وسیله نام خود را از این جهت گرفته است که می تواند بدون نیاز به میز کار یا سطح دیگر، با قرار گرفتن روی پای شخص مورد استفاده قرار گیرد. از رایانه های شخصی نیز می توان به عنوان رایانه های نوت بوک یاد کرد، هرچند که رایانه های نوت بوک معمولاً رایانه ای را توصیف می کنند که کوچکتر و سبک تر از رایانه های لپ تاپ است. در کنار این مزایا ممکن است بعد از مدتی لپ تاپ شما دچار خرابی شود و تیاز به تعویض هیت سینک Lenovo Flex 6-11IGM  را داشته باشید. با ما همراه باشید..

مرحله 1 برداشتن صفحه پشت

قبل از شروع تعویض و تعمیر دستگاه ابتدا باید دستگاه را به طور کامل خاموش کرده و اتصالات را قطع نمایید تا از بروز اتصالات جلوگیری شود.

بعد از خاموش کردن دستگاه حال باید دستگاه را به سمت بالا بگیرید و پشت و رو کنید تا قسمت زیرین آن رو به بالا باشد.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض سی پی یو Lenovo Essential G555-0873

مرحله 2

برای دیدن قطعات داخلی لپ تاپ باید ده پیچ را با پیچ گوشتی فیلیپس # 00 بردارید تا قاب را به راحتی بلند کنید.

مرحله 3

بعد از باز کردن پیچ ها حال باید قسمت پشتی را بلند کنید. با استفاده از یک ابزار بازشو پلاستیکی، لبه لپ تاپ را باز کنید.

مرحله 4

پس از اطمینان از اینکه صفحه پشت کاملاً از بدنه آزاد است، صفحه پشتی را جدا کنید. (بعد از قطع اتصالات به راحتی می توانید این قاب پشتی را بلند نمایید.)

مرحله 5 خارج کردن باتری

بعد از بلند کردن قاب پشتی حال به راحتی می توانید اجزای داخلی را رویت نمایید. بعد از بلند کردن قاب پشتی حال باید باتری را از لپ تاپ جدا نمایید. برای اینکار پنج پیچ 3.9 میلی متری فیلیپس # 00 را که باتری را در جای خود قرار داده اند بردارید.

مرحله 6

بعد از باز کردن اتصالات حال به راحتی می توانید با استفاده از ابزار باز کننده کابلهای اتصال چند رنگ را بیرون بیاورید تا خروج باتری راحتتر باشد.

مرحله 7

بعد از قطع تمام اتصالات و سیم ها و تمام پیچ ها به راحتی میتوانید اکنون باتری قطع شده را از لپ تاپ خارج کنید.

مرحله 8 خارج کردن هیت سینک

برای جدا کردن هیت سینک باید اتصالات و پیچ ها را قطع نمایید و همچنین بعد از قطع این اتصالات به راحتی قطعه را خارج نمایید. با جدا کردن قفل مشکی و کشیدن مستقیم اتصال آن، اتصال رابط را از دو سر جدا کنید.

مرحله 9

به راحتی می توانید پیچ های را مشاهده نمایید که هیت سینک را به لپ تاپ متصل کرده اند. برای خارج کردن هیت سینک ابتدا باید این پیچ ها را خارج نمایید. با استفاده از پیچ گوشتی # 00 فیلیپس، پیچ های به طول 3.5 میلی متر را به ترتیب شماره از 1-10 بردارید (همه آنها در تصویر اول نشان داده نشده اند).

این مطلب را از دست ندهید   روش های طول باطری لپ تاپ 

بعد از باز کردن پیچ ها حال به راحتی می توانید هیت سینک را از لپ تاپ خارج نمایید.

تعویض هیت سینک به اتمام رسیده است. در صورت خرابی و همچنین احساس گرمای بیش از حد از دستگاه به راحتی این قطعه را تعویض نمایید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =