نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

وقتی تاچ پد لپ تاپ لنوو شما از کار می افتد، به راحتی دچار وحشت می شوید. اگر نمی توانید نشانگر ماوس خود را حرکت دهید، انجام کارهای زیادی در لپ تاپ دشوار است. اما ناراحت نباش این احتمال وجود دارد که وقتی پد لمسی ماوس لپ تاپ لنوو شما کار نمی کند، رفع آن نسبتاً ساده است. ما شما را از طریق مراحل رایج عیب‌یابی راهنمایی می‌کنیم تا بررسی کامل تاچ پد لپ تاپ را انجام دهید، تعمیر کنید. بیشتر این نکات برای ویندوز اعمال می شود.

بررسی کامل تاچ پد لپ تاپ
بررسی کامل تاچ پد لپ تاپ

بررسی کامل تاچ پد لپ تاپ و هنگ کردن

در بررسی کامل تاچ پد لپ تاپ این کمی احمقانه به نظر می رسد، اما ارزش بررسی مجدد را دارد. اگر پد لمسی شما به صورت یکباره کار نمی کند، ممکن است لپ تاپ شما کاملاً قفل شود. در این صورت، نه تاچ پد و نه صفحه کلید اصلا کار نمی کنند.

برای آزمایش این مورد در ویندوز، کلید Windows را فشار دهید تا منوی Start باز شود، سپس Ctrl + Alt + Delete را امتحان کنید تا صفحه امنیتی باز شود. در مک، Cmd + Space را فشار دهید تا Spotlight باز شود، که راهی آسان برای دیدن اینکه آیا لپ تاپ شما با استفاده از صفحه کلید پاسخگو است یا خیر.

اگر اینها هیچ نتیجه ای نداشت، چند لحظه به لپ تاپ خود فرصت دهید تا هر کاری را که انجام می دهد پردازش کند. پس از چند دقیقه، اگر هنوز یخ زده است، باید دکمه فیزیکی Power را فشار داده و نگه دارید تا خاموش شود.

امیدوارم این موضوع یکبار مصرف باشد. در صورت نیاز به تشخیص مشکل عمیق تر، دلایل رایج عدم پاسخگویی ویندوز را مرور کنید، سپس برای زمانی که ویندوز 10 قفل است، راه حل هایی را امتحان کنید.

بررسی کلید پد لمسی صفحه کلید

در بررسی کامل تاچ پد لپ تاپ یکی از رایج ترین دلایل کار نکردن تاچ پد لپ تاپ لنوو این است که به طور تصادفی آن را با یک کلید ترکیبی غیرفعال کرده اید. اکثر لپ‌تاپ لنوو‌ها یک کلید Fn دارند که با کلیدهای F1، F2 و سایر کلیدهای عملکرد ترکیب می‌شود تا عملیات خاصی را انجام دهد.

این مطلب را از دست ندهید   7 روش رفع مشکل بوت نشدن لپ تاپ در ویندوز 10

بسیاری از این موارد، مانند تغییر روشنایی یا غیرفعال کردن عملکرد بی سیم، مفید هستند. با این حال، در بسیاری از لپ‌تاپ لنوو‌ها، یکی از این کلیدهای ترکیبی، پد لمسی لپ‌تاپ لنوو را غیرفعال می‌کند. از آنجایی که ضربه زدن به آن آسان است، اگر بدون اینکه متوجه شوید آن را تغییر دهید، ممکن است فکر کنید پد لمسی شما خراب است.

کلید دقیق به مدل لپ‌تاپ لنوو شما بستگی دارد (این مورد در مدل‌های ایسوس، اچ‌پی، لنوو و سایر مدل‌ها متفاوت است)، اما معمولاً یک نماد مربعی شبیه ترک‌پد دارد که گاهی اوقات یک X در کنار آن قرار دارد. برخی از صفحه کلیدها چراغی را روی این کلید نشان می دهند تا به شما اطلاع دهند که صفحه لمسی ماوس خاموش است.

در زیر می‌توانید کلید F5 را در لپ‌تاپ لنوو HP Elitebook مشاهده کنید که وقتی با کلید Fn ترکیب می‌شود، پد ماوس را خاموش می‌کند. دوباره این ترکیب کلید را فشار دهید و ببینید که آیا ترک پد شما زنده می شود یا خیر.

برداشتن موس خارجی برای فعال کردن صفحه لمسی

در ادامه، یکی دیگر از مراحل ساده اما مهم عیب‌یابی برای تاچ‌پد لپ‌تاپ لنوو که کار نمی‌کند این است که ماوس‌های USB را که به لپ‌تاپ لنوو خود متصل کرده‌اید، جدا کنید. همچنین باید موس های بلوتوثی را که استفاده می کنید، جدا کنید.

دلیل این امر این است که برخی از لپ‌تاپ لنوو‌ها (به‌علاوه خود ویندوز و macOS) قابلیتی دارند که هنگام اتصال ماوس خارجی، پد لمسی را به‌طور خودکار غیرفعال می‌کند. به همین دلیل است که پد لمسی شما کار نمی کند. برای بهترین نتایج هنگام آزمایش این، سیستم خود را خاموش کنید، همه دستگاه‌ها و لوازم جانبی غیرضروری متصل را جدا کنید، سپس پشتیبان‌گیری را راه‌اندازی کنید.

اگر راه اندازی مجدد کنید و صفحه لمسی شما دوباره کار کند، مشکل خود را پیدا کرده اید. بسته به لپ تاپ‌تان، ممکن است بتوانید این تنظیم را تغییر دهید تا صفحه لمسی خود را حتی با وصل کردن ماوس فعال نگه دارید (برای اطلاعات بیشتر در این مورد به زیر مراجعه کنید).

این مطلب را از دست ندهید   لپ تاپ مجهز به کارت گرافیک دوگانه

مرور تنظیمات صفحه لمسی در ویندوز

برای بررسی کامل تاچ پد لپ تاپ در مرحله بعد باید تنظیمات ماوس را در ویندوز بررسی کنید، در صورتی که چیزی در آنجا به هم ریخته باشد. در ویندوز 10، به Settings > Devices > Touchpad بروید. این در تنظیمات > بلوتوث و دستگاه‌ها > پد لمسی در ویندوز 11 است.

در اینجا، مطمئن شوید که نوار لغزنده صفحه لمسی را فعال کرده اید. همانطور که در بالا ذکر شد، جعبه‌ای نیز در زیر این صفحه وجود دارد که نشان داده شده است هنگام اتصال ماوس، پد لمسی را روشن بگذارید. اگر می خواهید تاچ پد شما همیشه فعال بماند، این را روشن کنید.

در حالی که اینجا هستید، به سایر گزینه های صفحه لمسی نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید ورودی ماوس شما همانطور که انتظار دارید رفتار می کند.

اگر نمی توانید مشکل خود را از این منو حل کنید، ممکن است بتوانید به تنظیمات مخصوص صفحه لمسی در مکان دیگری دسترسی داشته باشید. به Settings > Devices > Mouse بروید و روی Additional mouse options کلیک کنید. در ویندوز 10، این به عنوان یک پیوند در سمت راست ظاهر می شود. اگر آن را نمی بینید، پنجره تنظیمات را به صورت افقی بکشید تا ظاهر شود. در ویندوز 11، این ورودی در انتهای لیست است.

در کادر محاوره ای به دست آمده، باید یک برگه در سمت راست با برچسب تنظیمات دستگاه، تاچ پد یا چیزی مشابه ببینید. در اینجا می توانید تاچ پد را فعال یا غیرفعال کنید. اگر قبلاً کار نمی کرد، ممکن است متوجه شوید که غیرفعال است. سعی کنید دوباره آن را فعال کنید و ببینید که آیا صفحه لمسی شما دوباره کار می کند یا خیر.

تنظیمات موس در Device Manager

اگر پد ماوس لپ تاپ لنوو شما هنوز کار نمی کند، باید به عیب یابی عمیق تری بپردازید. Win + X را فشار دهید (یا روی دکمه Start کلیک راست کنید) تا منوی Power User باز شود و سپس Device Manager را انتخاب کنید.

این مطلب را از دست ندهید   پاک سازی برچسب از روی لپ تاپ

در اینجا، دسته موش ها و سایر دستگاه های اشاره گر را گسترش دهید. اگر ماوس دیگری به غیر از صفحه لمسی خود وصل کرده باشید، چندین ورودی را در اینجا خواهید دید. روی یکی دوبار کلیک کنید و به مکان آن (در برگه عمومی) نگاه کنید تا بفهمید چیست. اگر روی دستگاه ورودی USB یا موارد مشابه می‌گوید، این صفحه لمسی شما نیست.

هنگامی که ماوس خود را پیدا کردید، راست کلیک کرده و Disable device را انتخاب کنید، سپس دوباره دستگاه را فعال کنید. در مرحله بعد، روی ورودی کلیک راست کرده و Update driver را انتخاب کنید، سپس به طور خودکار برای نرم افزار درایور به روز شده جستجو کنید. بعید است که درایور جدیدی برای رفع مشکل پیدا کند، اما گاهی اوقات این مشکل پیش می‌آید.

اگر دستگاه‌هایی را در این بخش می‌بینید که علامت تعجب زرد یا X قرمز دارند، نشان‌دهنده مشکل درایور است. برای راهنمایی بیشتر، نحوه به روز رسانی درایورهای ویندوز را ببینید.

در نهایت، ارزش بازدید از وب سایت سازنده لپ تاپ لنوو و دانلود آخرین درایور را دارد. اینها اغلب بهتر از درایورهای عمومی که ویندوز استفاده می کند کار می کنند و بنابراین می توانند مشکلات شما را برطرف کنند.

اگر ابزار سازنده ای مانند Lenovo System Update را نصب کرده اید، از آن برای بررسی به روز رسانی استفاده کنید. در غیر این صورت، نام لپ تاپ لنوو خود را به همراه «درایورها» در گوگل جستجو کنید و در صفحه دستگاه خود در وب سایت سازنده به دنبال بخش دانلودها یا به روز رسانی ها بگردید (از وب سایت های درایور شخص ثالث استفاده نکنید). آخرین به روز رسانی را نصب کنید تا ببینید آیا این مشکل پد لمسی شما را برطرف می کند یا خیر.

ممکن است بخواهید روی ورودی آسیب‌دیده در Device Manager کلیک راست کرده و قبل از نصب درایور جدید، Uninstall device را برای یک صفحه تمیز فشار دهید.

بیشتر بدانید: تاثیر دما روی اجزای لپ تاپ لنوو

2/5 (1 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهارده =