نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

بالا نیامدن لپ تاپ لنوو . دنیای حرفه ای بیشتر و بیشتر به سمت عصر دیجیتال حرکت کرده است، زیرا فناوری دنیا تکامل یافته است. ما تقریباً برای هر کار تصوری از رایانه استفاده می‌کنیم و حجم کاری خود را ساده‌تر و سریع‌تر می‌کنیم. با این حال، مانند هر محصول مفید دیگری، رایانه های ما خطاناپذیر نیستند. ماشین‌ها مستعد شکست هستند و آنها را به اندازه یک مزیت به بار سنگینی تبدیل می‌کنند. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که رایانه‌های مدرن با آن مواجه می‌شوند، زمانی است که به درستی بوت نمی‌شوند و ما را از دسترسی به فایل‌ها و کارهایی که روزانه نیاز داریم محدود می‌کند.

اگر متوجه شده اید که با یک “صفحه آبی مرگ” وحشتناک یا سایر مشکلات فلج کننده راه اندازی مواجه شده اید، ممکن است احساس کنید لپ تاپ شما دیگر درست نخواهد شد. خوشبختانه، چندین مرحله برای عیب یابی وجود دارد که می توانید انجام دهید. با این مقاله، امیدواریم گزینه‌هایی برای بازگرداندن عملکرد به رایانه‌ای که از بوت شدن خودداری می‌کند به شما ارائه دهیم.

بالا نیامدن لپ تاپ لنوو

شماره 1منبع تغذیه را تأیید کنید و بالا نیامدن لپ تاپ لنوو

برخی از مردم نمی دانند که، حتی زمانی که یک کامپیوتر لپ تاپ به برق متصل است، به منبع انرژی داخلی خود متکی است. این باتری این امکان را به دستگاه می دهد که در هنگام جدا شدن کابل شارژر کار کند و با استفاده و حتی در حالت بیکار خالی می شود. اگر لپ تاپ لنوو شما اصلاً نشانه‌ای از فعال بودن نشان نمی‌دهد، از جمله اینکه چیزی روی صفحه ظاهر نمی‌شود یا چراغ برق روشن نمی‌شود، ممکن است با باتری مرده‌ای روبرو باشید.

این وضعیت جایی است که همه چیز کمی پیچیده تر از آن چیزی است که کاربر معمولی می تواند تحمل کند. برخلاف کامپیوترهای رومیزی که می‌توانند به دلخواه با کمترین مشکل باز شوند، لپ تاپ لنوو سخت‌افزاری بسیار محدودتر است.

بررسی منبع تغذیه لپ تاپ و بالا نیامدن لپ تاپ لنوو

اگر نیاز دارید منبع تغذیه لپ تاپ شرکتی را بررسی کنید، به احتمال زیاد باید آن را به یک تعمیرگاه متخصص که واجد شرایط تعمیر است بیاورید. این محدودیت به این دلیل است که باز کردن یک لپ تاپ لنوو توسط خودتان می‌تواند منجر به آسیب بیشتر یا لغو ضمانت‌نامه‌ای که ممکن است روی دستگاه داشته باشید، شود. از سوی دیگر، بردن آن به یک مرکز دارای مجوز مجاز برای انجام تعمیرات رایانه‌هایی که برای کار استفاده می‌کنید، به شما امکان می‌دهد منبع تغذیه را بررسی و در صورت لزوم با حداقل خطر آسیب بیشتر به دستگاه، جایگزین کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر قاب لپ تاپ لنوو

با در نظر گرفتن این موضوع، باتری لپ تاپ لنوو بیشتر از عمر لپ تاپ لنوو عمر می‌کند. بنابراین، قبل از آنالیز و تعویض باتری، باید کل لپ تاپ لنوو را به دلیل قدیمی بودن تعویض کنید. احتمال اینکه باتری لپ تاپ منشا مشکلات راه اندازی شما باشد در مقایسه با سایر مشکلات احتمالی بسیار اندک است.

در همین راستا، ابتدا باید وضعیت سیم برقی را که برای شارژ لپ تاپ استفاده می کنید، بررسی کنید. اگر کابل به هر طریقی آسیب ببیند یا آسیب ببیند، باتری به درستی شارژ نمی شود. ممکن است فقط موردی داشته باشید که باتری اصلاً انرژی کافی برای راه اندازی لپ تاپ شما ندارد. ممکن است این سوال تقلیل به نظر برسد، “آیا به برق وصل است؟” اما، با توجه به اینکه این موضوع چقدر رایج است، ارزش بررسی مجدد را دارد.

شماره 2 دستگاه های اضافی را حذف کنید

رایانه‌ها ماشین‌هایی بسیار دقیق و حساس هستند که می‌توانند با برنامه‌ها و وظایف «نویز سفید» خارج شوند. این وضعیت هنگام ارزیابی علت یک خطای بوت که عملکرد آن را مختل می کند به همان اندازه صادق است. هنگام تلاش برای تجزیه و تحلیل علت اصلی خطا، نکته کلیدی حذف هر چه بیشتر متغیرهایی است که ممکن است نتایج بررسی های تشخیصی را تغییر دهند. بنابراین، هنگام اجرای این بررسی‌ها، می‌خواهید هر نوع USB یا سایر لوازم جانبی خارجی را که توجه و قدرت پردازش را از دستگاه به خود جلب می‌کنند، حذف کنید. این لیست شامل داک ها، مانیتورهای خارجی و دستگاه های رابط است.

دلایل بوت نشدن لپ تاپ

گاهی اوقات خطای بوت شدن ناشی از خرابی زمان اجرا یا مؤلفه آسیب دیده در یکی از این USB یا دستگاه های تکمیلی است که رایانه سعی می کند قبل از بوت شدن کامل آن را برطرف کند و باعث می شود روی صفحه بارگذاری آویزان شود. قطع کردن دستگاه متخلف به رایانه شما اجازه می‌دهد تا بوت شود و به سرعت علت اصلی مشکل را شناسایی کند. گاهی اوقات، یک لپ تاپ ممکن است سعی کند از درایو USB بوت شود و زمانی که سیستم عاملی در آن دستگاه وجود ندارد، از کار بیفتد.

در برخی موارد، یک مشکل مبتنی بر رایانه نیز وجود دارد که می‌تواند باعث تداخل USB در توالی بوت شود که به ورودی شما نیاز دارد. با این حال، تمام چیزی که در پایان روز اهمیت دارد این است که تلاش بعدی شما حداکثر فقط کابل برق را به برق وصل کرده باشد.

این مطلب را از دست ندهید   افزایش سرعت لپ تاپ

 شماره 3 بایوس را بررسی کنید

سیستم ورودی/خروجی اولیه (BIOS) در نحوه راه‌اندازی رایانه و اینکه چه فرآیندهایی در طول این ترتیب اولویت‌بندی می‌کند، حیاتی است. به عنوان بخشی اساسی از برنامه نویسی یک کامپیوتر، BIOS را می توان مطابق با نیازهای کاربر تغییر داد. با این حال، تغییرات مداوم می تواند منجر به اولویت های متناقض شود که می تواند باعث ایجاد خطاهای بوت شود که شما را آزار می دهد. تنظیماتی در BIOS وجود دارد که اولویت را بر روی دستگاه‌های USB اعمال می‌کند که می‌تواند منبع مشکل قبلاً مورد بحث باشد. اگر تلاش های قبلی شما منجر به تغییری در مشکل نشده است، تنظیم تنظیمات BIOS می تواند تفاوت را ایجاد کند.

قبل از اینکه تنظیمات BIOS خود را تغییر دهید، مطمئن شوید که متوجه شده اید که چه کاری انجام می دهید. ممکن است بیشتر از اینکه ضرر داشته باشد.

تنظیم بایوس لپ تاپ

اگر نیاز به تنظیم بایوس دارید، باید مقداری ورودی را در زمانی که رایانه شما تلاش می‌کند تا بوت شود، ارائه دهید. دکمه‌ای که باید فشار دهید می‌تواند بسته به سازنده متفاوت باشد، اما معمولاً کلیدهای DEL یا F2 روی صفحه‌کلید شما هستند. با این حال، هنگامی که دستگاه را روشن می کنید، کلید مخصوص دستگاه شما باید روی صفحه بوت نمایش داده شود.

هنگامی که به منوی BIOS دسترسی پیدا کردید، می توانید دستوراتی را وارد کنید که بر لیست اولویت های دنباله راه اندازی رایانه شما تأثیر می گذارد. پس از آن، می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد بایوس خود را به تنظیمات پیش فرض بازنشانی کنید. در حالی که این کار تنظیمات شخصی را که ممکن است عمدا یا سهوا اجرا کرده باشید پاک می کند، همچنین به رایانه شما اجازه می دهد تا با حذف هرگونه تضاد اولویت، با موفقیت بوت شود. که البته اگر وجود داشته باشد.

نحوه به روز رسانی بایوس

به همین ترتیب، اگر مادربرد لپ تاپ لنوو شما به‌خصوص قدیمی است، ممکن است لازم باشد بایوس خود را به‌روزرسانی کنید تا سخت‌افزار شما با نرم‌افزار تضاد نداشته باشد. تعویض اجزای داخلی لپ تاپ، شامل مادربرد، حتی با کمک حرفه ای بسیار دشوار و یا حتی غیرممکن است. بنابراین، اطمینان از اینکه مادربرد و نرم‌افزار به خوبی با هم کار می‌کنند، برای تشخیص مشکلات بوت شدن بسیار مهم است.

تنظیمات بایوس می‌تواند گزینه‌ای ترسناک برای کسانی باشد که در استفاده از آن تجربه ندارند، بنابراین هنگام مواجهه با مشکلات بوت باید از انجام ویرایش‌های بیش از حد خودداری کنید و برای به حداقل رساندن خطاهای اضافی باید به حالت پیش‌فرض برگردید.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض صفحه کلید Lenovo S20-30

شماره 4 برای بدافزار اسکن کنید

در حالی که ممکن است اجرای اسکن در زمانی که نمی توانید کامپیوتر را برای شروع راه اندازی کنید، متناقض به نظر می رسد، این مشکل همچنان وجود دارد که گاهی اوقات مشکل از ویروسی است که شما سهواً به دستگاه خود وارد کرده اید. برخی از انواع بدافزارها می توانند از اجرای موفقیت آمیز توالی بوت شدن جلوگیری کنند. اگر مشکوک هستید که نوعی ویروس یا برنامه بدخیم مسئول مشکلات راه‌اندازی است، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید دنباله را کنار بگذارید و سعی کنید مشکل را حل کنید. راه حل اول نیاز به یک فرآیند مشابه برای دسترسی به منوی BIOS دارد.

هر رایانه دارای یک “حالت ایمن” است که می تواند بدون گذراندن دنباله بوت استاندارد وارد آن شود. در عوض، با ملزومات ضروری برای اجرا راه اندازی می شود و به شما امکان می دهد مشکل را جدا کنید.

راهکارهای مقابله با بدافزارهای لپ تاپ

هنگام مواجهه با بدافزارهای احتمالی، می‌خواهید دستگاه را با غیرفعال کردن قابلیت‌های wi-fi آن و سپس روشن کردن دستگاه، از اینترنت خارج کنید. همانطور که روشن می شود، به طور مکرر کلید F8 را فشار دهید تا زمانی که به منویی هدایت شوید که به شما امکان می دهد گزینه “Safe Mode” را انتخاب کنید و کلید Enter را فشار دهید.

هنگامی که در حالت ایمن قرار گرفتید، می‌توانید نرم‌افزار آنتی ویروس خود را اجرا کنید و برنامه‌ها یا فایل‌های مخرب را پاکسازی کنید، اگر تعاریف آن بدافزار در این نسخه از برنامه بارگذاری شده باشد. پس از آن، فقط کامپیوتر را راه اندازی مجدد کنید و ببینید آیا با موفقیت راه اندازی می شود یا خیر. اگر دنباله بوت شدن کار کند، نرم افزار متخلف پاک شده است. در غیر این صورت، شما مجبور خواهید شد از جایگزین های شدیدتری برای رفع مشکل استفاده کنید.

بدیهی است که این راه حل مستلزم نصب نرم افزار آنتی ویروس فعال است و باید توجه داشته باشید که برنامه متخلف همیشه در حالت Safe Mode بارگذاری نمی شود. در غیر این صورت، این راه حل محکوم به شکست خواهد بود زیرا هیچ روشی برای پاکسازی فایل های متخلف نخواهید داشت.

آیا می دانید: شکستن قفل درایو بیت لاکر در ویندوز

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =