نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعویض USB Lenovo G50-80 80E5

کامپیوترهای لپ تاپ که به آنها نوت بوک نیز گفته می شود ، رایانه های قابل حمل هستند که می توانید با خود ببرید و از آنها در محیط های مختلف استفاده کنید. آنها شامل صفحه ، صفحه کلید و صفحه لمسی یا گوی می باشند که به عنوان ماوس عمل می کنند. از آنجا که قرار است لپ تاپ ها در حین حرکت استفاده شوند ، دارای یک باتری هستند که به آنها امکان می دهد بدون اتصال به پریز برق کار کنند. لپ تاپ ها همچنین دارای یک آداپتور برق هستند که به آنها امکان می دهد از پریز برق استفاده کرده و باتری را دوباره شارژ کنند.

مراحل تعویض USB Lenovo G50-80 80E5

در کنار این مزایا ممکن است بعد از مدتی لپ تاپ شما دچار خرابی شود که در این مقاله در رابطه با تعویض USB Lenovo G50-80 80E5 به راحتی می توانید اطلاعاتی را کسب نمایید.

مرحله 1 خارج کردن مادر برد

برای جلوگیری از ایجاد جرقه و اتصالی دستگاه بهتر است قبل از باز کردن لپ تاپ اتصال برق را قطع و خاموش نمایید.

در قدم بعدی باید باتری را از دستگاه خارج نمایید. برای خارج باتری از زیر لپ تاپ ، دو زبانه باتری را به سمت داخل فشار دهید تا باتری آن خارج شود. باتری را بلند کنید تا جدا شود.

مرحله 2

سپس پنل پشتی را بردارید. این پنل توسط پیچ به لپ تاپ متصل است. سه پیچ # 00×5.5 میلی متر را از قسمت جلویی زیر پانل برداشته و صفحه دسترسی اصلی را به جلو و بیرون بلغزانید.

این مطلب را از دست ندهید   ترفندهای افزایش طول عمر باطری لپ تاپ

مرحله 3

بعد از برداشتن پنل پشتی به راحتی به اجزای داخلی دسترسی دارید. سپس باید هارد دیسک را برداردی. هارد دیسک توسط دو پیچ # 00×4.5 میلی متری را از هارد دیسک برداشته و سپس درایو را به کنار بکشید و هارد را بردارید

مرحله 4

بعد از هارد دیسک نوبت به فن است. فن نیز مانند اجزای دیگر توسط پیچ های متصل است. سه پیچ # 00×5.5 mm را از واحد فن جدا کرده ، اتصال سیم کشی فن را از برق بکشید و سپس واحد فن را جدا کنید.

مرحله 5

بعد از جدا کردن فن حال باید WIFI را از لپ تاپ خارج نمایید. با استفاده از موچین سیم های سفید و سیاه را با دقت از کارت WiFi جدا کنید. سیم ها را از کانال خود خارج کرده و به کنار آن نگه دارید.

مرحله 6

فن توسط کابل روبان به دستگاه متصل است. دو کابل روبان را از زیر ناحیه واحد فن جدا کنید.

سپس فن را بردارید.

مرحله 7

بعد از برداشتن فن حال باید درایو CD را از لپ تاپ خارج نمایید. پیچ ثابت کننده درایو CD را بردارید (# 00×5.5 میلی متر) و درایو را از شکاف خارج کنید.

درایو CD خارج می شود.

مرحله 8

سپس نوبت به خارج کردن RAM است. کلیپ تعمیر RAM را از دو انتهای هر تراشه RAM رها کنید. پس از انتشار ، هر تراشه RAM را بیرون بکشید.

RAM از لپ تاپ خارج می شود.

مرحله 9

حال باید صفحه کلید را بردارید تا دسترسی به مادر برد راحت باشد. سه پیچ # 00×5.5 میلی متری را که صفحه کلید را گرفته اند بردارید.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض کیبورد

مرحله 10

پیچ های شش ضلعی # 00×5.5mm را که کف دست را نگه داشته اند بردارید.

مرحله 11

لپ تاپ را برگردانید ، صفحه را بلند کرده و با یک پلاستیک پلاستیکی شروع به برداشتن صفحه کلید کنید. از گوشه بالا سمت چپ شروع کنید و از سمت چپ به راست صفحه کلید را بلند کنید. پس از آزاد شدن قسمت بالا ، صفحه کلید را از بالا و دور کنید. اتصال کابل روبان را برداشته و صفحه کلید را کنار بگذارید.

مرحله 12

دو کابل روبان را جدا کرده و سپس با استفاده از یک spudger پلاستیکی ، شروع به جدا کردن صفحه از شاسی کنید. از لبه جلویی سمت چپ شروع کنید و از چپ به راست کار کنید تا هر نیمه را جدا کنید. دو طرف چپ و راست را به همان شکل جدا کنید.

مرحله 13

کابل روبان CD Drive و کابل برد کمکی را جدا کنید. کابل بلندگو را جدا کرده و سپس پیچ ثابت صفحه CD Drive را بردارید (# 00×4.5 میلی متر). پیچ ثابت صفحه کمکی را برداشته و سپس صفحه کمکی را بردارید.

مرحله 14

بعد از برداشتن تمام اجزا حال نوبت به برداشتن مادر برد می باشد.

مادر برد نیز مانند اجزای دیگر توسط اتصالات و پیچ های به لپ تاپ متصل است که برای برداشتن آن حتما باید این اتصالات برداشته شود.

سه پیچ ثابت مادربرد (# 00×5.5 میلی متر) را برداشته و مادربرد را بردارید.

بعد از برداشتن اتصالات و پیچ های مادر برد حال می توانید مادر برد را به راحتی از دستگاه خارج نمایید.

این مطلب را از دست ندهید   5 مشکل رایج لپ تاپ

مرحله 15 خارج کردن پورت USB

بعد از خارج کردن مادر برد می توان پورت USB را مشاهده کرد.

برای برداشتن این قطعه باید لحیم کاری را شروع کنید. اتصالات hese برای جدا کردن باید لحیم شوند

مرحله 16

بعد از انجام عملیات لحیم کاری به راحتی می توانید این قطعه را از دستگاه خارج نمایید.

در این مرحله تعویض USB به اتمام رسیده است. در صورت نداشتن اتصال مناسب به راحتی این قطعه را تعویض نمایید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + دوازده =